Prijedlozi poboljšanja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Prijedlozi poboljšanja

Postaj  kuckuc on sub pro 15, 2012 2:10 pm

Sastavljanje teksta na webu MSZ-a se može poboljšati.
Prvo, pročitat prije objave da nema netočne podatke.
Drugo, navesti datum trurnira o kome izvještava, a ne "ovaj vikend..." jer nakon nekog vremena se ne zna o kom vikendu se radi.
Treće, treba pisat nekim logičkim slijedom a ne zbrda zdola, malo o ovome, pa o onome, pa opet o prvome.
I četvrto, pisat OBJEKTIVNO a ne pristrano, prema osobnom (ne)sviđanju nekog pojedinca.

Primjer SA STRANICA MAČEVALAČKOG SAVEZA ZAGREBA
Primjer lošeg teksta članka pod naslovom:
Moedling: Odlične borbe u kolu

Tekst je napisan zbrda-zdola, sadrži netočnu bitnu informaciju, a fali i datum turnira.
U drugoj rečenici teksta daje se informacija tko je ostvario najbolji rezultat – što je ok, al nije ok da nakon toga detaljno opisuje rezultate drugih a ne tog natjecatelja s najboljim rezultatom, te da tek u petoj-šestoj rečenici daje opis tog najboljeg rezultata.

Autor(ica) teksta čitatelja dovodi u zabludu kontradiktornostima, odnosno netočnom informacijom - piše da nitko nije prošao eliminacije za ulaz u 64. A onda u trećoj rečenici nakon toga piše da je Dinković ulazi u 64. te da je na kraju bio 62. I onda se čitatelj pita gdje je greška, i zaključuje da je točno da nitko nije ušao u 64, jer ne bi tek nakon opisa rezultata svih drugih autor išao navoditi detalje za nekoga tko je ušao u 64.

Evo tog teksta objavljenog na mszag.hr pa kosa crta pa vijesti/72-moedling-odlicne-borbe-u-kolu
---------------------------------------
Ovoga vikenda u Moedlingu u Austriji održan je turnir iz serije europskih kadetskih kupova na kojem je nastupilo i sedam naših predstavnika. Najbolji rezultat je ostvario Eric Dinković.
Na natjecanju je nastupilo 328 natjecatelja iz 29 zemalja. Među njima bili su i Eric Dinković (ZŠM), Petar Fileš (RAPIR), Alen Škorak ( VMD), Luka Vuković i Anton Mravunac (KARLOVAC), te Lea Li (VMD) i Anamarija Banjac (KARLOVAC).
Dečki su svi odlično odradili kolo, tako je Petar Fileš u kolu zabilježio 5 pobjeda i samo jedan poraz, Škorak je u kolu imao 4 pobjede i 2 poraza, Dinković 3 pobjede i isto toliko poraza.
No onda su uslijedile eliminacije za ulazak u 64, koje ni jedan nije prošao. Škorak nakon početnog vodstva od 7-0 gubi borbu 15-14 od Nijemca i pada na 91 mjesto. Fileš je izgubio borbu od Talijana koji je bio puno lošije rangiran nakon prvog kola, i zauzima 70 mjesto. Dinković ulazi u 64, te onda gubi od Španjolca za ulazak u 32, nakon što je minutu prije kraja borbe imao 2 pogotka prednosti. Na kraju je bio 62.
------------------------------

kuckuc
Gost

[Vrh] Go down

još i

Postaj  isto kuc on sub pro 15, 2012 2:23 pm

Kad je već napisao-la tko je ostvario najbolji rezultat, onda ne treba čitatelja držati u neizvjesnosti (nije to krimić nego informativna stranica saveza!), pa se raspisati o koječemu drugom i tek na kraju reći rezultat.

Treba odmah napisati koji je to najbolji rezultat, koje mjesto je zauzeo i koliko je ukupno bilo natjecatelja.
Onda bi bilo logično opisati detalje tog rezultata, a ne prijeći na sve druge natjecatelje, i opisivati detalje njihovih borbi a tek na kraju toga s najboljim rezultatom.

Također bi bilo lijepo i da napiše što je taj rezultat značio, na koju poziciju na rang listi (ne domačoj nego EU, jer se radilo o turniru EU-Circuit) je taj s najboljim rezultatom skočio.

Isto i za članak s U23 gdje je naš floretaš osvojio medalju - zar ne bi bilo ok informirati da je zahvaljujući tom rezultatu floretaš "skočio" na 2. mjesto na toj EU-rang listi?

isto kuc
Gost

[Vrh] Go down

Re: Prijedlozi poboljšanja

Postaj  dbl on pon pro 17, 2012 7:12 am

O Bozeee.. kako je nekim ljudima dosadno u zivotu... Rolling Eyes

dbl
Gost

[Vrh] Go down

fala na komentaru

Postaj  marko kallay on pon pro 17, 2012 3:49 pm

slažem se u cijelosti s komentarima i primjedbama

već sam poslao antoniji sve navedeno, te zamolio da vidi što možemo u budućnosti popraviti od navedenoga

molim i daljnje kritike

poz mk

marko kallay

Male Broj postova : 71

[Vrh] Go down

Postaj  huek on pon pro 17, 2012 9:57 pm

ocemo i u zarez gledat? Rolling Eyes

stvarno ste ocajni. zena se trudi, radi to volonterski mjesecima, a vi nemate pametnijeg posla nego svoje frustracije ljecit na ovaj nacin.

koja jad i bijeda.

huek
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  Vukša on pon pro 17, 2012 10:04 pm

Zbilja je gornji post prilično jadan jer svi "argumenti" su zapravo rezultat nečijih frustracija. Znajući koliko posla obavlja sama, Antoniji imam samo za reći svaka čast na dosadašnjem radu i molim te da zanemariš gornje komentare. Da je nekome zbilja stalo ispraviti navodne "greške", poslao bi ti mailom savjet, a ne bi na ovakav način prozivao.

Vukša
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  AVrcic on pon pro 17, 2012 10:24 pm

Poštovani, zahvaljujem se na ovim Dobronamjernim komentarima. Lijepo je kada se pomno čita i prati stranica MSZ-a. To mi je jako drago i to je bio i cilj. Savjeti onih koji su godinama u ovom sportu, jako su dobrodošli, posebno je meni drago što nakon toliko mjeseci rada, dobivam Dobronamjerne, nadasve korisne i savjete neophodne za rad. Duboko se ispričavam zbog sitne greške koja se pokrala, te ću vrijedno i marljivo raditi na tome da se nikada više ne ponovi. Inače, savjet svim Dobronamjernima, ako imate kakvih primjedbi pa ne morate čekati tako dugo....pošaljite mi ih odmah...za sve vas koji možda ne znaju...moj je mail avrcic[@]gmail.com.

Još jednom hvala na Dobronamjernim komentarima. Smile

A s obzirom da smo u blagdanskim danima, razmislite o tome kako bi bilo možda da pišete o svemu onome lijepom što se posljednjih mjeseci u mačevanju događalo, pa se možda čak i sjetite toj, kako ju nazivate Autoru/ici, reći Hvala.

Kao što se na svim vašim kritikama i Dobronamjernim komentarima Vama zahvaljuje upravo spomenuta Autorica.

Hvala Smile

AVrcic
Gost

[Vrh] Go down

Postaj  jalovina on pon pro 17, 2012 10:34 pm

Antonija, ne obaziri se na zle jezike. jedva cekaju.

a rec nesto lijepo? ta rijec ne postoji u njihovom rječniku.
samo jal.

napravila si u par mjeseci nesto sto sanjin ni PR HMS-a nisu bili u stanju 20 godina.
kako se onda samo nitko nije sjetio ovakve komentare ostavljat na izvještaje sa turnira? aha, da... nije ih ni bilo.

jalovina
Gost

[Vrh] Go down

isprika i pohvala

Postaj  marko kallay on uto pro 18, 2012 7:03 am

draga Antonija,

oprosti ako je moj post zazvučao kao suviše kritičan

ja nemam za tebe bilo kojih drugih riječi osim velikog HVAAAAAAAAAAAAAAAAALAAAAAAA!

sve što si zajedno s rankom i nekim pojedincima koji su ti revno i sustavno dostavljali podatke (rezultate s natjecanja i dr.) napravila jest IZVRSNO, i to ne samo zato jer prije ništa od toga nije postojalo već i zato jer je sve ažurno (nije ažurno kada treneri ne dostave na vrijeme podatke s natjecanja i sl.), točno, informativno

sve što radiš, i nadam se da ćeš raditi (pliz ne odustani radi zlih jezika), je upravo ono što nam je oduvijek trebalo...i sama činjenica da ante iz splita od nedavno stavlja na naš web rang liste govori u prilog toga da su stvari super

naravno, i ja tu i tamo imam neki prijedlog/primjedbu, no to izravno iskomuniciram s Tobom, a što je i moj prijedlog svima drugima

hvala Ti još jednom na trudu i nadasve volonterskom pristupu, i pliz ne ostavi nas same, znam da većina ima samo riječi hvala za tebe

poz mk

marko kallay

Male Broj postova : 71

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]